ЯК СТЯГНУТИ АЛІМЕНТИ НА УТРИМАННЯ ДИТИНИ ДО ДОСЯГНЕННЯ НЕЮ ПОВНОЛІТТЯ?

Сімейним кодексом України визначено, що батьки дитини мають рівні права та обов’язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою. Одним із найсуттєвіших обов’язків батьків щодо своєї дитини є обов’язок утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Коли між батьками дитини припиняються фактичні сімейні відносини, виникає питання щодо утримання дитини обома батьками. Аліменти на утримання дитини стягуються на користь того з батьків, з яким залишається проживати дитина, в інтересах дитини, в добровільному порядку або ж в примусовому порядку.

Якщо з добровільним утриманням дитини запитань не виникає, то у випадку з примусовим, як правило, такі запитання виникають.

Аліменти на утримання дитини можуть стягуватись двома способами:

1) за виконавчим написом нотаріуса – батьки дитини спільно укладають між собою договір про аліменти на утримання (дитини) дітей та нотаріально його посвідчують, і в подальшому, в разі погіршення відносин, відмови сплачувати аліменти або інших обставин, той з батьків, на чию користь стягуються аліменти, може стягувати такі аліменти в примусовому порядку за виконавчим написом нотаріуса;

2) за рішенням суду про стягнення аліментів.

Чинним законодавством передбачено два способи стягнення аліментів на утримання дитини в судовому порядку:

1) отримання судового наказу, який одночасно є виконавчим документом – вирішення питання щодо видачі судового наказу відбувається швидше, ніж у випадку отримання рішення суду за позовом, проте особливістю судового наказу є те, що аліменти на утримання дитини за судовим наказом можуть бути визначені в таких розмірах: 1/4 частка від доходу (заробітку) боржника – якщо одна дитина, 1/3 – якщо дві дитини, 1/2 – якщо троє і більше дітей, проте не більше 10-ти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку;

2) отримання рішення суду про стягнення аліментів на утримання дитини за позовом на підставі якого Вами буде отримано виконавчий лист – в порядку позовного провадження шляхом подачі позивачем (в подальшому стягувачем аліментів) позову про стягнення аліментів до суду в розмірі вище мінімального або ж в твердій грошовій сумі.

У ВИПАДКУ ОТРИМАННЯ СУДОВОГО НАКАЗУ, Вам необхідно подавати до суду заяву про видачу судового наказу про стягнення аліментів на утримання дитини у встановленій чинним законодавством формі, з написанням якої Вам допоможуть фахівці АДВОКАТСЬКОГО ОБ’ЄДНАННЯ «VIS PROBITAS», ми підготуємо Вам повний пакет документів для подачі до суду. Згідно норм цивільного процесуального законодавства, заява про видачу судового наказу (у випадку, якщо боржником є особа, яка не має статусу підприємця) розглядається протягом п’яти днів з дня надходження до суду інформації щодо зареєстрованого місця проживання боржника. Після чого Ви (як стягувач) отримаєте судовий наказ про стягнення аліментів.

У ВИПАДКУ ОТРИМАННЯ РІШЕННЯ СУДУ, Вам необхідно подавати до суду позовну заяву про стягнення аліментів на утримання дитини у встановленій чинним законодавством формі, з написанням якої Вам допоможуть фахівці АДВОКАТСЬКОГО ОБ’ЄДНАННЯ «VIS PROBITAS», ми підготуємо Вам повний пакет документів для подачі до суду, а також, в разі якщо Ви не бажаєте займатися процедурою стягнення аліментів в судовому порядку самостійно – фахівці АДВОКАТСЬКОГО ОБ’ЄДНАННЯ «VIS PROBITAS» можуть  здійснювати представництво Ваших інтересів у суді.

Пам’ятайте, що вирішення сімейних спорів, в тому числі і про стягнення аліментів, потребують обізнаності в цивільному процесуальному законодавстві.

  З ПОВАГОЮ, АДВОКАТСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ «VIS PROBITAS»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *