Сімейні стосунки є чи не одними із найбільш складних видів стосунків. З часом деякі пари розуміють, що їх спільний шлях закінчується, що їх погляди на сім’ю є діаметрально протилежними та більше вони не можуть бути однією сім’єю. В таких випадках пара вирішує припинити шлюб шляхом його розірвання або ж іншими словами розлучитися.
Є два шляхи для розірвання шлюбу подружжям, яке не має дітей:
1) розірвання шлюбу через органи реєстрації актів цивільного стану, для чого подружжя має звернутись до органів реєстрації актів цивільного стану зі спільною заявою про розірвання шлюбу, сплатити необхідні платежі та отримати свідоцтво про розірвання шлюбу. З дати, яка зазначена в свідоцтві про розірвання шлюбу, шлюб буде офіційно розірваний.
ВАЖЛИВО! Розірвання шлюбу шляхом подачі спільної заяви до органів реєстрації актів цивільного стану можливе ЛИШЕ ЗА НАЯВНОСТІ ВІЛЬНОЇ ЗГОДИ КОЖНОГО З ПОДРУЖЖЯ!
2) розірвання шлюбу у судовому порядку (у випадках якщо один із подружжя не бажає розривати шлюб), для чого одному з подружжя необхідно подати позовну заяву про розірвання шлюбу та сплатити судовий збір (станом на 15.06.2019 року судовий збір у справах про розірвання шлюбу становить 768 гривень 40 копійок), після чого суд в рамках позовного провадження буде розглядати Ваш позов.
Для подружжя, яке має дітей, розірвання шлюбу відбувається лише виключно у судовому порядку, проте є два способи такого розірвання.
- Розірвання шлюбу подружжям, яке має дітей (в разі якщо немає взаємної згоди подружжя), відбувається шляхом подачі позовної заяви до суду від одного із подружжя та сплати судового збору (станом на 15.06.2019 року судовий збір у справах про розірвання шлюбу становить 768 грн. 40 коп.), після чого суд розглядає справу за правилами позовного провадження.
- Розірвання шлюбу подружжям, яке має дітей (в разі взаємної згоди подружжя), відбувається шляхом подачі спільної заяви подружжя до суду, проте до зазначеної спільної заяви повинні бути також додані письмовий договір, укладений між подружжям, в якому зазначаються умови з ким із них будуть проживати діти, яку участь у забезпеченні умов їхнього життя братиме той з батьків, хто буде проживати окремо, а також про умови здійснення ним права на особисте виховання дітей та нотаріально посвідчений договір про розмір аліментів на дитину (дітей).
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ, що з 15.12.2017 року набрали чинності зміни до Цивільного процесуального кодексу України, згідно яких позовна заява повинна повністю та чітко відповідати вимогам цивільного процесуального законодавства. У випадку недотримання вимог цивільного процесуального законодавства, суд залишає позовну заяву без руху та надає строк для усунення недоліків.
В складенні позовної заяви про розірвання шлюбу Вам допоможуть фахівці АДВОКАТСЬКОГО ОБ’ЄДНАННЯ «VIS PROBITAS», ми підготуємо Вам повний пакет документів для подачі до суду, а також, в разі якщо Ви не бажаєте займатися процедурою розірвання шлюбу в судовому порядку самостійно – фахівці АДВОКАТСЬКОГО ОБ’ЄДНАННЯ «VIS PROBITAS» можуть здійснювати представництво Ваших інтересів у суді.
Пам’ятайте, що вирішення сімейних спорів, в тому числі і про розірвання шлюбу, потребують обізнаності в цивільному процесуальному законодавстві.
З ПОВАГОЮ, АДВОКАТСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ «VIS PROBITAS»