ЯК СТЯГНУТИ АЛІМЕНТИ НА ПОВНОЛІТНЮ ДИТИНУ, ЯКА ВСТУПИЛА ДО ВУЗУ?

Дитина вступає до вищого навчального закладу ще до досягнення нею повноліття, а продовжує навчатись і після досягнення повноліття. Проте, аліменти на утримання дитини стягуються лише до 18 років, що ж робити, якщо один із батьків не бажає приймати участь в утриманні дитини, яка продовжує навчання?

Сімейним кодексом України передбачена можливість стягнення аліментів на дитину, яка продовжує навчання в судовому порядку. Так, статтею 199 Сімейного кодексу України визначено, що батьки зобов’язані утримувати своїх повнолітніх дітей, які продовжують навчання і у зв’язку з цим потребують матеріальної допомоги. Особливістю зазначеного виду аліментів є те, що такі аліменти можна стягувати лише за умови, що той з батьків, який буде сплачувати такі аліменти може надавати таку матеріальну допомогу. Відповідно в разі, якщо син чи донька припиняють навчання – право на утримання також припиняється.

Якщо питання стягнення аліментів на сина чи доньку, які продовжують навчання, буде вирішуватися в судовому порядку шляхом подачі позовної заяви до суду, Вам необхідно враховувати такі особливості процесу:

  1. Позовна заява може бути подана тим з батьків, з яким проживає повнолітня дитина або ж особисто повнолітніми донькою чи сином.
  2. Розмір аліментів на повнолітніх доньку чи сина визначається у твердій грошовій сумі (фіксованій) або ж у частці від доходу (заробітку) платника аліментів, проте при визначення розміру аліментів суд буде брати до уваги можливість надання утримання платником аліментів.
  3. До позовної заяви обов’язково додаються документи, які підтверджують зарахування, вступ та навчання дитини в вищому навчальному закладі.
  4. В разі, якщо відомо про основні чи додаткові доходи платника аліментів або наявність в платника аліментів рухомого чи нерухомого майна, підтверджуючі ці обставини документи також додаються до позовної заяви. Це можуть бути як копії правовстановлюючих документів (свідоцтва про право власності, договори купівлі-продажу, дарування), так і інші документи (виписки, довідки, витяги з відкритих реєстрів речових прав на нерухоме майно, рухомого майна).

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ, що з 15.12.2017 року набрали чинності зміни до Цивільного процесуального кодексу України, згідно яких позовна заява повинна повністю та чітко відповідати вимогам цивільного процесуального законодавства. У випадку недотримання вимог цивільного процесуального законодавства, суд залишає позовну заяву без руху та надає строк для усунення недоліків.

В складенні позовної заяви про стягнення аліментів на повнолітніх дочку, сина, які продовжують навчання Вам допоможуть фахівці АДВОКАТСЬКОГО ОБ’ЄДНАННЯ «VIS PROBITAS», ми підготуємо Вам повний пакет документів для подачі до суду, а також, в разі якщо Ви не бажаєте займатися процедурою стягнення аліментів на повнолітніх дочку, сина, які продовжують навчання в судовому порядку самостійно – фахівці АДВОКАТСЬКОГО ОБ’ЄДНАННЯ «VIS PROBITAS» можуть  здійснювати представництво Ваших інтересів у суді.

Пам’ятайте, що вирішення сімейних спорів, в тому числі і про стягнення аліментів на повнолітніх дочку, сина, які продовжують навчання, потребують обізнаності в цивільному процесуальному законодавстві.

З ПОВАГОЮ, АДВОКАТСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ «VIS PROBITAS»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *